Top image

Klubbmästare

Klubbmästare 2016


Herrar



Damer


50m frisim



50m frisim

Klass
Namn
Född

Klass
Namn
Född
Masters
Hampus Ny
1990

Masters
Sofi Cyréus
1971
17 oä
Ludwig Hareskog
1998

17 oä
Alida Ramdén
1997
16
--


16
Tina Huslid
2000
15
Robert Hellberg
2001

15
Emma Sundstrand
2001
14
Casper Runfjäll
2002

14
Carolina Jonsson
2002
13
Erik Lööw
2003

13
Filippa Malmström
2003
12
Johan Thormé rova
2004

12
Vilma Lindberg
2004
11
Arvid Engqvist
2005

11
Emilia Teglöf
2005
10
Valentino Verbanus
2006

10
Moa Berg
2006
9 oy
Felix Tetli
2007

9 oy
Melissa Klintengren
2007








100m medley



100m medley

Klass
Namn
Född

Klass
Namn
Född
Masters
--


Masters
--

17 oä
Philip Welin-Berger
1999

17 oä
Erica Christensen Weistrand
1997
16
Guillermo Illanes
2000

16
--

15
Axel Bystedt
2001

15
Emma Sundstrand
2001
14
Casper Runfjäll
2002

14
Vendela Lundqvist
2002
13
Erik Lööw
2003

13
Isabel Teglöf
2003
12
Johan Thormé Rova
2004

12
Vilma Lindberg
2004
11
Arvid Engqvist
2005

11
Alice Englund
2005
10
Valentino Vrbanus
2006

10
Clara Teljstedt
2006
9 oy
--


9 oy
Melissa Klintengren
2007








400m medley



400m medley

Klass
Namn
Född

Klass
Namn
Född
Masters
--


Masters
Sofi Cyréus
1971
17 oä
Theodor Hansson
1994

17 oä
--

16
--


16
--

15
--


15
--

14
--


14
--

13
Theo Oerther
2003

13
--

12
Johan Thormé Rova
2004

12
--

11
--


11
--

10
--


10
--

9 oy
--


9 oy
--









100m fjärilsim



100m fjärilsim

Klass
Namn
Född

Klass
Namn
Född
Masters
--


Masters
--

17 oä
Ludwig Hareskog
1998

17 oä
Alida Ramdén
1997
16
--
1998

16
--

15
Axel Bystedt


15
Emma Sundstrand
2001
14
--


14
Carolina Jonsson
2002
13
Theo Oerther
2003

13
Filippa Malmström
2003
12
Johan Thormé Rova
2004

12
Vilma Lindberg
2004
11
--


11
Emilia Teglöf
2005
10
--


10
Clara Teljstedt
2006
9 oy
--


9 oy
--









100m ryggsim



100m ryggsim

Klass
Namn
Född

Klass
Namn
Född
Masters
Hampus Ny
1990

Masters
--

17 oä
--


17 oä
Alexandra Engsoo
1998
16
Guillermo Illanes
2000

16
--

15
Robert Hellberg
2001

15
--

14
Jacob Lange
2002

14
Nadia Welin-Berger
2002
13
Theo Oerther
2003

13
Isabel Teglöf
2003
12
Johan Thormé Rova
2004

12
Ella Sörensen
2004
11
Arvid Engqvist
2005

11
Alice Englund
2005
10
Valentino Vrbanus
2006

10
Moa Berg
2006
9 oy
--


9 oy
--









100m bröstsim



100m bröstsim

Klass
Namn
Född

Klass
Namn
Född
Masters
--


Masters
--

17 oä
Ludwig Hareskog
1998

17 oä
Erica Christensen Weistrand
1997
16
Guillermo Illanes
2000

16
Tina Huslid
2000
15
Sebastian Soume
2001

15
Emma Sundstrand
2001
14
Casper Runfjäll
2002

14
--
2002
13
Erik Lööw
2003

13
Isabel Teglöf
2003
12
Johan Thormé Rova
2004

12
Vilma Lindberg
2004
11
Arvid Engqvist
2005

11
Alice Englund
2005
10
Valentino Vrbanus
2006

10
Clara Teljstedt
2006
9 oy
--


9 oy
--









200m frisim



200m frisim

Klass
Namn
Född

Klass
Namn
Född
Masters
Per Norstroem
1965

Masters
--

17 oä
Theodor Hansson
1994

17 oä
Alida Ramdén
1997
16
--


16
--

15
Robert Hellberg
2001

15
--

14
Jacob Lange
2002

14
Carolina Jonsson
2002
13
Theo Oerther
2003

13
Filippa Malmström
2003
12
Johan Thormé Rova
2004

12
Ella Sörensen
2004
11
Joakim Johansson
2005

11
--

10
Simon Welin-Berger
2006

10
--

9 oy
--


9 oy
--


Nyheter via RSS
Levererat av MyClub